Powrót...

Przełączyliśmy nowego Ossusa na korzystanie z rezerwowej bazy danych. Sprawdzamy. Wszystkich, którzy mają dostęp do testowej wersji Ossusa proszę raz jeszcze o wstrzymaniem się z jakimikolwiek edycjami, nawet testowymi czy zmianami na swoich stronach userów.

Stay tuned!

10 komentarze:

Anonimowy pisze...
10 października 2007 00:26

Przeglądałem Ossusa i część stron (szczególnie najnowszych) nie da się wyświetlić (wyskakuje jakaś informacja, o starszej wersji, czy coś w tym stylu). Nie ma także szablonów (ja zauważyłem brak szablonu Era).

Czy to oznacza, że sprawa Ossusa powoli się posuwa do przodu, czy, że są kolejne problemy techniczne?

Yako pisze...
10 października 2007 22:22

Przełączyliśmy ossusa na bazę rezerwowa. Szablon Era jest, generalnie jest nieźle. Wcięło tylko stronę główną Sali zgromadzeń :P

Anonimowy pisze...
11 października 2007 15:35

...i dużo innych rzeczy :D

Anonimowy pisze...
12 października 2007 21:59

Oprogramowanie nie odnalazło tekstu strony, która powinna się znajdować w bazie, tzn. strony "Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 6: Jedi Assault".

Zazwyczaj zdarza się to, gdy wybrane zostanie łącze do skasowanej strony, np. w starszej wersji innej ze stron.

Inne okoliczności świadczyłyby o tym, że w oprogramowaniu jest błąd. W takim przypadku zgłoś, proszę, ten fakt administratorowi podając także powyższy adres.

Taki tekst się wyświetla po wybraniu którejś z najnowszych (teraz już nie takich nowych).

Unknown pisze...
14 października 2007 19:21

już prawie tydzień od ostatniej wiadomości i masę czasu od rozpoczęcia przeprowadzki ossusa i nadal żadnych wiadomości na temat postępu w przeprowadzce. Powoli się zastanawiam, czy nie będzie z nią dokładnie to samo, co z ostatnią, bo na razie sie na to zapowiada!!!

Anonimowy pisze...
14 października 2007 20:54

noo... od tygodnia się już nie dzieje zupełnie nic. A zapowiadało się tak dobrze.

Yako pisze...
15 października 2007 12:43

zapowiadało się dobrze... jednak nie jest chyba aż tak źle, bo po wpisaniu www.ossus.pl, nie wyskakuje ekran logowania. I tym się pocieszam.

Unknown pisze...
15 października 2007 20:05

Oficjalnie przenosiny zaczęły się 19 września i miały trwać tydzień. Dziś mamy 15 października, czyli niemal miesiąc później słyszymy informację, że nie jest źle, bo Ossusa da się oglądać. Nie mówię nawet, że prawie połowa stron (przynajmniej z tych co oglądałem za pomocą losuj stronę) jest niedostępna, a my nie znamy żadnych szczegółów na temat postępu przeprowadzki, która zdaniem Yako ma się nieźle :P

Historia lubi się powtarzać i jak znam życie, to znowu Ossus straci połowę archiwistów i fanów, którym nie chce się czekać kilku miesięcy na ponowne uruchomienie biblioteki.

Totalna lipa i porażka!!!

Anonimowy pisze...
15 października 2007 20:27

Np. ja przegapiłem ponowne otwarcie Ossusa, chciałem dokończyć Lego Star Wars, a tu patrzę - kolejna przeprowadzka. Teraz praktycznie codziennie przeglądam ten blog żeby znowu się nie zaspać.

Anonimowy pisze...
15 października 2007 20:31

Cóż , osobiście wierzę ,że "przynajmniej" do końca listopada Ossus będzie już w pełni przeniesiony.:)