Plusy i minusy meili ossus.pl

Wreszcie pojawiły się propozycje "opcji" zakładania sobie meila w domenie ossus.pl. Skrzynki takie mają swoje wady, jak i zalety. Żeby nie było, że nazbyt reklamuję, to zacznę od wad.

Wady są dwie, ale za to znaczące. Chyba wszyscy użytkownicy Ossusa mają już jakąś swoją skrzynkę e-mailową, i to często niejedną. Ich adres jest już znany naszym wszystkim znajomym i sami się do niego mocno przyzwyczailiśmy. To jest na pewno istotna przesłanka do tego, aby nie zakładać sobie kolejnej skrzynki poczty elektronicznej.
Drugą "przeciwnością" w założeniu skrzynki meilowej na ossus.pl są jej parametry. Niestety nie mogę zaoferować takiej pojemności jak wiele serwisów z darmową pocztą. Konto ossus.pl nie ma i nie będzie miało kilkugigabajtowej pojemności, czy limitu wielkości przesyłki ustawionej na 100 MB. Niestety ;(. Pocieszam się jednak tym, że nie taka jest jego rola. Zatem skoro już przy tym jestem, przejdę do plusów jakie niesie ze sobą posiadanie tego konta.

Plusów jest w moim mniemaniu więcej niż minusów, ale nie ilość się tu liczy, ale ich waga. Dla każdego, kto będzie rozważał wykupienie konta pocztowego plusy i minusy będą miały różne znaczenie i sam będzie musiał zdecydować, która opcja, za czy przeciw, zwycięży. Zatem:

1. Konto w domenie ossus.pl jest hostowane przez home.pl. Lidera rozwiązań hostingowych w Polsce. Oznacza to, że pocztę możesz sprawdzić logując się przez webmail na stronie home.pl i korzystasz z naprawdę fajnego klienta pocztowego. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pocztę sprawdzać też zewnętrznym programem.

2. Sama domena jest ogromnym plusem. W końcu masz meila nick@ossus.pl Łatwy do zapamiętania, krótki i wygodny.

3. No i jeszcze jedna rzecz. Wykupując ten adres wspierasz istnienie Biblioteki Ossus ponieważ jej istnienie (techniczne), czyli serwery i adresy nie są nijak dotowane lub sponsorowane.

Jeszcze takie dwie małe uwagi. Ktoś kiedyś zapodał propozycję, aby po prostu apelować o dobrowolne datki na utrzymanie serwera Ossusa. Niby jest to jakiś pomysł, ale jakoś odnoszę się do niego z rezerwą. Zawsze lepiej chyba dać coś w zamian, a nie tylko "wyciągać rękę" nie? A wracając do pojemności - moje konto pwasiak@outlander.pl z którego korzystam ma pojemność 50 MB. Nigdy jescze mi nie zabrakło miejsca :)

Teraz pora na przedstawienie konfiguracji poczty w domenie ossus.pl

Opcja "Hutt":

  • adres: nick@ossus.pl
  • pojemność: 50 MB
  • cena: 25 zeta rocznie. (dla Jedi i Strażników minus 5 zeta)

Opcja "Ewok":

  • adres: nick@ossus.pl
  • pojemność: 10 MB
  • cena:10 zeta rocznie.

Jeśli chcesz taki adres - daj znać. Albo na meila, albo w Sali Zgromadzeń Biblioteki Ossus, albo na GG: 2525541. :) No i dajcie znać, co o tej idei myślicie. Wasz feedback jest dla nas strasznie ważny! Dzięki za uwagę.

0 komentarze: