Biblioteka Ossus na Avangardzie

Jest mi niezmiernie miło poinformować, ze na nadchodzącym konwencie "Avangarda" (4-6 lipca 2008, Warszawa) Biblioteka Ossus będzie miała swoje miejsce. W sobotę o godzinie 12 odbędzie się prezentacja Biblioteki. Wszyscy są mile widziani! W planach, poza prezentacją historii biblioteki jest także miejsce na dyskusję na temat systemów "wymiany wiedzy" zbliżonych swym działaniem do Wikipedii - jakie mają plusy i minusy.

Poza kilkoma innymi punktami programu z dziedziny Gwiezdnych wojen (fantatsycznych!), jeszcze jeden jest dla mnie szczególnie ważny...

Wszystkich nas dotknał wypadek Marty Piekarz, który nie tylko w środowisku fanów Star Wars obudził chęć dyskusji na temat poziomu wiedzy o tym, jak udzielać pierwszej pomocy. Dzięki uprzejmości organizatorów Avangardy, na konwencie odbędzie się nauka i turniej zespołów ratowniczych. Nie ma nic lepszego niż "suchą" wiedzę sprawdzić w działaniu. Po tym "mini-kursie" uczestnicy będą mieli podstawy wiedzy o tym, jak pomagać nie tylko przy zatrzymaniu krążenia. Bardzo serdecznie zapraszam!

Zobacz cały program Avangardy na stronie konwentu.

0 komentarze: