Wybory w Bibliotece Ossus

W Bibliotece Ossus odbywa się właśnie głosowanie nad zmianą rang (awansami) niektórych Archiwistów. Wszystkie informacje na ten temat zawarte są w odpowiednim artykule na Ossusie.
Tymczasem skorzystam z okazji i napiszę, czym się tak naprawdę zajmują Strażnicy, poza byciem wrednym i banowaniem nieposłusznych Archiwistów ( :) ).

Otóż podstawowym zadaniem Strażników jest pilnowanie Ossusa. Nie tyle pilnowanie Archiwistów, bo to się dzieje niejako przy okazji, ale właśnie pilnowanie treści. Obecnie tym, co zajmuje najwięcej czasu jest przeglądanie i odznaczanie każdej edycji jako "zbadanej przez patrol". Wyjątkowo nie sprawdzamy edycji zaufanych osób czy edycji na stronach dyskusji Archiwistów. Wszystkie pozostałe - już tak.

Poza tym - testujemy nowy system pomocy dla Ossusa - bo ten oparty na podaniu 4 numerów GG się nie bardzo sprawdza. Niestety, najczęściej pojawiające się pytania nie są związane z Ossusem, a z uniwersum SW, albo jest to pytanie, które potem przeradza się właściwe we wspólne pianie hasła, a nie zawsze Strażnik na gg ma na to czas czy ochotę w danej chwili.

Jak ma wyglądać nowy system pomocy? Jesli używaliście Twittera albo blipa to mniej więcej macie obraz. :) Narazie nic więcej nie zdradzę.

Odpowiem (kożystając z okazji) na jeszcze jedno pytanie jakie zadał jeden z młodszych Archiwistów. Czym różnią się rangi Jedi i Strażnika?
Otóż Jedi to niższa ranga administracyjna. Jedi może przenosić strony (zwykły użytkownik nie może) oraz edytować Słownik Ossus. Strażnik z kolei - to już administrator. Dochodzą mu jeszcze funkcje porządkowe - jak właśnie odznaczanie artykułów jako zbadane przez patrol, kasowanie haseł i banowanie wandali.
Tyle na razie :)

0 komentarze: