Nowy Blog, Nowy fajny artykuł...

Biblioteka powoli się zmienia. Dla kogoś, kto nie zagląda na Ossus - największą encyklopedię Gwiezdnych wojen w Polsce codziennie, te zmiany są niemal niezauważalne. Ewolucja trwa. Można powiedzieć - że właściwie cały czas się coś dzieje i coś stale jest "in development". Dla wszystkich chcących poznać historię Ossusa, Sky napisał świetne hasło "Bibioteka Ossus". Aż dziwne, że do tej pory takiego nie było. Cała historia Ossusa w jednym miejscu! Hasło to połączyło (i zastąpiło) kilka rozrzuconych po całym serwisie wpisów - o Strażnikach, Jedi, O Bibliotece i kilka innych, a także dodana została rozbudowana historia Ossusa.

Poza tym zakończyły się pomyślnie nasze przesunięcia w domenach. Obyło się nawet bez minutowej przerwy w działaniu głównego serwisu. Jetem z tego niezwykle zadowolony :). Właśnie a propos domen...

Blog Ossusa zmienił adres. Teraz zobaczyć go można wpisując w przeglądarkę http://blog.ossus.pl. Oczywiście nie zrezygnowaliśmy z podstawowego założenia jakie przyświecało powstaniu bloga Biblioteki. Miał on być niezależny od samego serwisu, aby w razie awarii Ossusa stanowić źródło informacji o naprawach. Blog Ossusa nadal jest hostowany przez serwis Blogger należący do Google! Podpięliśmy tylko "naszą" domenę do serwera Google. Daje nam to jescze kilka plusów, ale nie zdradzę wszystkiego na raz.

Poza tym, jak widać doskonale - Blog Ossusa zmienił layout na taki trochę nowocześniejszy. Czeka nas jescze zrobienie paru ustawień, ale odblokowujemy już dostęp do Bloga, bo nie ma sensu trzymać go dłużej zamkniętym.

Ok. Narazie tyle i do następnego posta!

1 komentarze:

Anonimowy pisze...
10 lutego 2009 13:28

No, teraz blog jest o wiele bardziej czytelny i przejrzysty. Mam nadzieję, że częściej będą pojawiać się jakieś wpisy, szczególnie czekam na ten o 5000 haseł ;]
Mariobaryla