RSS Biblioteki Ossus

Skrypt MediaWiki niestety generuje dość kiepskie feedy RSS - nieczytelne, bez linków, pełne wikikodu itp.

Ja bardzo lubię używać RSS. Pozwalają bez wysiłku śledzić wiele stron w internecie i wiele tematów. Udało nam się wreszcie przygotować skrypt "poprawiający" nieco Ossusowe feedy RSS. Zanim pojawi się oficjalnie w Bibliotece chciałbym, abyśmy go wspólnie przetestowali. Zatem odpalcie swoje czytniki i dodajcie adres:

http://feeds.feedburner.com/OssusNoweStrony


Jak widać na razie jest przygotowany kanał dla nowych stron. Kanał dla ostatnich zmian - w drodze. Na wszelkie uwagi czekam w komentarzach pod tym newsem. :)

7 komentarze:

Anonimowy pisze...
13 sierpnia 2009 16:02

Trochę mało czytelne, bardziej przydała by się lista powiedzmy pięćdziesięciu najnowszych stron, bo specjalna:Nowe strony jakoś dziwnie działa - raz wyświetla 40 najnowszych stron, innym razem 8, bez żadnego ładu i składu. Sam pomysł dobry, zobaczymy jak to będzie wyglądało w przypadku ostatnich zmian, chociaż IMO te wypadają dobrze na Ossusie.
Mario

Yako pisze...
13 sierpnia 2009 21:00

Hmmm A czy ty aby na pewno wiesz jak sie uzywa RSS? Skoro twierdzisz, że RSS Ostanich Zmian wygląda dobrze to czy napewno ogladalismy te same RSSy? http://www.ossus.pl/index.php?title=Specjalna:Ostatnie_zmiany&feed=rss

Anonimowy pisze...
14 sierpnia 2009 18:58

Moim zdaniem nie są złe. A poza tym i tak podejrzewam, ze mało kto tego używa - jak chce zobaczyć co się zmieniło, to po po prostu biorę z ostatnich zmian "różnice" i gotowe. Nie bardzo wiem, czy jest sens robić nowy RSS. Oczywiście to jest tylko moje zdanie, ale po prostu nie wydaje mi się, żeby było to lepsze od normalnego sprawdzania różnic.
Mario

Yako pisze...
15 sierpnia 2009 20:25

Ale są stada ludzi, którzy tego uzywają. żeby co rano sprawdzić, co się zmieniło na stronach internetowych, które mnie jakoś tam interesują, musiałbym wejść chyba na 35 adresów... A tak - od razu widze co nowego... )

Anonimowy pisze...
17 sierpnia 2009 18:03

No cóż, ja i tak nie będę raczej tego używać, ale sam pomysł jest ciekawy ;]
Mario

Anonimowy pisze...
18 grudnia 2010 01:48

I just added your blog site to my blogroll, I pray you would give some thought to doing the same.

Anonimowy pisze...
13 stycznia 2011 15:17

Couldnt agree more with that, very attractive article