Podsumowanie roku w Bibliotece Ossus

W nadchodzącym roku chciałbym Wam życzyć wytrwałości w dążeniu do celów - naukowych, towarzyskich i zawodowych. Żebyście spotkali miłość swego życia, która Was uskrzydli, a jeśli już spotkaliście - niech Wasze skrzydła rosną i rosną.
Miejcie wiele cierpliwości do działań, także do edytowania Ossusa. Bo to wszystko dzieje się dzięki Wam! To Wy zmieniacie świat!

Ostatnio, kiedy wchodzę na Ossusa jestem za każdym razem niezmiernie zdziwiony i uradowany tym co się dzieje. Wykonaliście kawał gigantycznej roboty aby to nasze największe kompendium wiedzy o Uniwersum Star Wars stale działało, powiększało swoje zasoby i przynosiło radość. Bo przecież chodzi o to, żeby mieć z tego fun i o to, żeby dostarczać wiedzę i propagować świat Gwiezdnych wojen.

Podsumowując ten mijający rok w Bibliotece Ossus można powiedzieć, że było wspaniale. Po prostu wspaniale. To tak w skrócie. A rozwijając, wystarczy spojrzeć na liczby ze statystyk:
 • prawie 2400 Archiwistów
 • prawie 1000 nowych haseł
 • 3 konkursy z fajnymi nagrodami
 • ponad 9 milionów odsłon stron
 • średni czas spędzany w Ossusie to ponad 12 minut i średnio przeglądanych jest 12 stron podczas jednej wizyty.

Długo można by wymieniać te wszystkie cyferki i liczby. Wyglądają one naprawdę wspaniale. Dziękuję Wam za to z całego serca. Mam nadzieję, że w 2010 roku jeszcze przyspieszymy i w Ossusie pojawi się ponad 3 tysiące nowych haseł, a nie tylko 1000! :)

Pytanie jakie zawsze sobie zadajemy pod koniec każdego roku brzmi prozaicznie: Co dalej?

Zatem oto plany na 2010 rok:
 • Kawiarenka - jej start się opóźnia, ale uwierzcie mi - tworzymy specjalne oprogramowanie, zintegrowane z Ossusem i to trwa. Jest już bliżej niż dalej!
 • Ossus 2. Znowu nie mogę powiedzieć wiele więcej, poza tym, że projekt istnieje, ma własną domenę i rozwija się. Może trochę wolniej niż bym chciał, Ale na pewno nie jest bajką!
 • Osobna strona do screencastów. Obecnie jest je dość trudno znaleźć, zwłaszcza nowym użytkownikom. Musimy to zmienić...
 • Nowy layout Ossusa... Webowy świat idzie do przodu i musimy iść z duchem czasu, zwłaszcza, że “oryginalny” layout, mimo, że ładny staje się coraz mniej użyteczny.
 • Więcej konkursów, z równie fajnymi jak obecnie nagrodami!
 • Zaistniejemy w portalach społecznościowych!
 • No i oczywiście dalsze ułatwianie życia Archiwistom! (dźwięki, poprawki w systemie i inne takie)

Mam nadzieję, że będziecie z Nami przez ten nadchodzący rok (i przez następne) i pomożecie tworzyć Polską, Fanowską Encyklopedię Gwiezdnych wojen!

Niech Moc będzie z Wami!

3 komentarze:

Unknown pisze...
31 grudnia 2009 12:04

Oby wszystko spełniło się nam w nowym roku :) Niech Moc będzie z nami.

Dofine pisze...
31 grudnia 2009 17:04

Mam nadzieję że wszystko się spełni ;)

Dofine

Anonimowy pisze...
4 stycznia 2010 18:39

o i do tej listy pobożnych życzeń dorzucam portale tematyczne, chociaż poszło to w dziwnym kierunku. Tuż po tym jak Sky rzucił pomysł, powstały 3 z 4 planowanych portali gotowe praktycznie w jakichś 85%. Za to przez kolejne pół roku nie ruszyło się prawie nic. W każdym razie myślę, że czwarty portal i kolejne 2-3, które już powstają odłożymy na później, natomiast pierwsze trzy: Vongów, Mandalorian i TOR postaram(y) się "oficjalnie otworzyć" jeszcze w styczniu. Nie mogę się już doczekać na Ossusa 2. Pojęcia nie mam co za szydło wyjdzie z worka, ale dowiedziałem się o tym jakoś na początku mojej działalności (około 2 lata temu) i razem z projektem Coruscant wryło się to w moją pamięć, jako coś wielkiego. Oby ;] Co do licz to są one powalające, chociaż chwilami przerażają ;] Jeszcze niedawno w ostatnich zmianach mieścił mi się ponad tydzień (z wyświetleniem 2000 zmian włączając boty). Teraz po 5-dniowym odcięciu od internetu ledwo mogłem ogarnąć to, co się dzieje. Oby tak dalej ;]

Mario