Ossusowe nowości

Czołem!

Dziś kilka informacji i "ogłoszeń parafialnych" dotyczących Ossusa. Najpierw jednak, tak, dla żartu ciekawy screen:


Fajnie się cyferki ułożyły :). Screen pochodzi z 20 stycznia 2010 roku. Przechodząc już do zagadnień bardziej związanych z Ossusem...

1. Na razie chwila ciszy. Odpocznijmy od konkursów i zajmijmy się bieżącym działaniem strony. Generalnie dostałem meldunki o przerwach w działaniu Ossusa. Cały czas stara się monitorować sytuację. Strona Ossusa (jej dostępność) jest sprawdzana przez zewnętrzną firmę. Działa to mniej więcej tak, że co 60 minut, z trzech miejsc na świecie (Europa, Azja i Ameryka Północna), jest sprawdzana dostępność strony. Jeśli dla dwóch z trzech tych miejsc strona jest niedostępna - ja dostaję raport o problemie. Jak na razie wszystkie raporty jakie dostaję wskazują na stuprocentową dostępność strony. Być może po prostu home.pl, nasz dostawca, nie wyrabia się z taką ilością danych, bo Ossus dziennie musi wyrenderować treść dla około miliona widzów. Cały czas staram się znaleźć dobre rozwiązanie, ale chyba czas się rozejrzeć za serwerem dedykowanym.

Apel:
Jeśli jest wśród Was, czytających te słowa, ktoś z doświadczeniem jako administrator sieci / serwerów i może doradzić w kilku kwestiach - byłbym bardzo wdzięczny za Pomoc.


2. Kolejne konkursy są nieplanowane w lutym :), zatem chwila odpoczynku! Wracając natomaiast do konkursu VI (tego z nagrodami od Hasbro), mam opóźnienie z wysyłką. Przepraszam, ale po prostu nie mam czas odstać 2 godzin w kolejce na poczcie :/. Nadrobię w tym tygodniu, bo zapowiada się trochę luźniej z robotą.

No i chyba tyle... :). Do następnego wpisu!

0 komentarze: