Ciekawe wydarzenia u NIemców

Na pewno znacie Jedipedię, naszą siostrzaną Wiki z Niemiec. Była to, poza Ossusem, jedyna wiki dotycząca Star Wars, nie hostowana na wikii tylko na swoim serwerze.
Niedawno przeżyliśmy mały szok. Otóż nagle domena jedipedia.de zaczęła kierować do niemieckiej wikii ale na serwerach wikia. Czyżby nasi przyjaciele z Niemiec się poddali? Okazało się, że nie.

Znaczna część społeczności Jedipedii uruchomiła nową wiki pod adresem www.jedipedia.net. I ta wiki ma większe wsparcie społeczności i szybciej się rozwija.

Jestem bardzo ciekaw co się tam dzieje. Czyżby problemy z serwerem? Kiedyś, w 2007 roku, kiedy Ossus przechodził poważne problemy związane z serwerem, także dostaliśmy od Wikia propozycje. Bardzo długo nas przekonywali. Nie zdecydowaliśmy się i teraz się cieszę. A może jakaś poważna sprzeczka wewnątrz Administracji?

Niemniej, przynajmniej w tej chwili, do późniejszych wyjaśnień, Administracja Ossusa, uznaje za oficjalną Wiki Star Wars w Niemczech serwis jedipedia.net. Udzielimy wszelkiej pomocy jaką tylko będziemy w stanie dać, aby wspierany przez społeczność serwis, podzielający podobne jak my ideały, mógł działać w sposób niezakłócony.

1 komentarze:

Sidious pisze...
1 lipca 2011 22:53

Myślałem, że tylko Polacy potrafią się pokłócić w każdy możliwym aspekcie a tutaj proszę.